VALRESA  Esfera Renkli Vernik 2.5 Lt
VALRESA  Esfera Renkli Vernik 2.5 Lt
VALRESA  Esfera Renkli Vernik 2.5 Lt

VALRESA Esfera Su Bazlı Renkli Ahşap Koruyucu(Vernikli) 2.5Lt (703501.530)

Fiyat : ₺1.178,50(KDV Dahil)
:

 

VALRESA  Esfera Renkli Vernik 2.5 Lt

 

Kolay uygulanabilir.

Mükemmel yayılım ile fırça rulo izi bırakmaz.

Yumuşak ve Doğal

Yumuşak ve Doğal bir yüzey sunar.

Bozulmalarını Önler

İçerdiği güneş ışını filtreleri ile UV ışınlarının neden olduğu değişim ve ahşap bozulmalarını önler.

Tamamen Su Bazlı

 

Tamamen su bazlı olan yapısı sebebi ile sadece su ile inceltilebilir.

 

 

Ürünler İnce molekül yapısı ile ahşaba derinlemesine nüfuz ederek emprenye görevi gören Astar Grubu, ahşabı fiziksel ve kimyasal etkilerden koruyan, yüksek örtücülük ve mükemmel elastikiyete sahip, su itici özellikli Şeffaf ve Renkli Vernik grupları, ile her türlü ahşap yüzeylere uyumlu, hızlı kuruyan, uygulaması kolay Su Bazlı Ürün gruplarına sahiptir.

 

 

Kullanım Alanları

Her Türlü Ahşap Bahçe Mobilyaları, Tüm Ahşap Kapı ve Pencereler, Ahşap Ev ve Kulübeler, Kamelyalar ve Banklar, Çocuk Parkları, Ahşap Saksılar ve Çitler, Ahşap Köprüler

 

 

 

 

 

Esfera Uygulaması

-Uygulama Yüzey ve Koşullar Uygun Olmalıdır;

 

 

 

 

15C nin üzerinde %75 bağıl nemin altında uygulama yapılmalıdır. Bu koşulların dışında uygulanan yüzeylerde fiziksel ve kimyasal dayanım düşebilir. Uygulanacak yüzeylerde keskin köşeler (90 derece) olmamalıdır.

-Yüzeyin Ön İşlemi;

 

Düzgün bir son kat elde edilmesi için yüzeyin ön işlemi çok önemlidir. Bu yüzden ham yüzey ilk olarak 100/150 nolu zımpara ile düzgünce zımparalanmalıdır

 

-Uygulama Şekli;

Yayılımın artırılması, kuruma zamanı ve film oluşumunun iyileştirilmesi için boyanacak parça 25-30 derecelik bir açıda tabanca, fırça ya da rulo ile boyanmalıdır.

 

-Uygulama Kalınlığı;

Etikette belirtilen uygulama kalınlığı dikkate alınmalıdır.

 

-Kuruma Süreci;

Etikette belirtilen kuruma süreleri 15-25C derece arasındaki sıcaklıklarda geçerlidir. Yüksek sıcaklık ve düşük nem kuruma süresini kısaltacaktır. Mümkünse ilk kattan sonra hafif zımpara ve 2.kat uygulaması yapılmalıdır.

 

-Ara Kat Zımparalama;

Su bazlı ürünler elastik yapıları nedeni ile çok iyi zımpara yapılamazlar. Ayrıca zımpara işlemi ısı oluşturarak yüzeyin bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden minimum basınç ile zımpara yapılmalı ve mümkünse sünger zımpara kullanılmalıdır.

-Çelik zımpara kullanılmamalıdır. Hafif zıpmaralanan ilk kat yüzeyi son katta mükemmel bir yüzey elde etmenizi sağlayacaktır. Çalkalanma esnasında hava kesesi oluşabileceği için asla çalkalanmamalıdır.

-Güvenlik;

Çocuklardan uzak tutunuz. Göz temasından sakınınız.

 

Tavsiye edilen depolama sıcaklığı 5-35 0C arasındadır. Ambalajı doğrudan güneş ışığı ile temas etmemelidir. Ürün içerisine 10 C derece altında su eklenmemelidir. Ürün kullanılmadan önce ürün MSDS’i incelenmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR